Togg’dan Uygun Fiyatlı Yeni Model: T8X

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yenilikçi markası Togg, heyecan verici duyurularıyla gündemi sarsmaya devam ediyor. Şirketin CEO’su Gürcan Karakaş’ın yaptığı açıklamalara göre Togg uygun fiyatlı yeni modeli T8X‘i tanıtmaya ve Avrupa pazarında mücadele etmeye hazırlanıyor.

Karakaş’ın verdiği bilgilere göre Togg’un ilk modelleri piyasaya sürüldüğünde beklenmedik bir taleple karşılaşıldı. İlk 8 saatte 2022 yılında Türkiye’de satılan tüm elektrikli otomobillerin sayısını aştı ve 18 saat içinde tüm planlanan araçlar tükendi. Bu durum Türkiye’nin bu değişime hazır olduğunu ve tüketicilerin yeni teknolojilere oldukça ilgili duyduğunu gösterdi.

Togg’un başarısını somut verilerle de destekleyen Karakaş şirketin başlangıçta belirlediği hedeflere ulaşmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Togg’un ilk üretim yılında 20 bin adet otomobil üretip sattığını söyleyen Karakaş; dünya genelinde ilk üretim yılında benzer bir satış adedine sahip olan başka bir şirket olmadığını da vurguladı.

Gelecek planları arasında Togg’un B segmentinde yeni bir SUV modeli üzerinde çalıştığını belirten Karakaş, bu modelin T10F’nin satışlarından sonra T8X adıyla pazara sunulacağını duyurdu. Togg’un hızlı genişleme stratejisi kapsamında Avrupa pazarına açılmak da öncelikli hedefler arasında yer alıyor. 2021 yılından beri Avrupa’daki altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Karakaş T10X modelinin Avrupa’daki ön satışlarının bu yıl sonunda başlayacağını ve 2025 yılında ise teslimatların başlayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir